Öne Çıkan Yayın

Doge coin nedir

 Piyasa da bulunan toplam adeti : 128,150,161,816 29.01.2021 tarihi itibari ile fiyatı : 0,047 Dolar veya 0,34 TL Peki Doge coin nedir? Doge meşhur bir internet fenomeni olan bir köpektir aslında, coin ise bozuk para demektir, kripto para piyasasında en popüler alt coinlerden birisidir, alt coin denmesinin sebebi ise asıl kripto piyasası başladığında bitcoin ile başladığından onun için asıl coin üst coin demeleridfir, sonradan çıkanların hepsi alt coin oldu. Peki doge göndermek için cüzdan no nasıl birşeydir yazmak güvenlimidir? Hayır bir sıkıntı olmaz mesela aşağıda görüğünüz bir cüzdan adresidir bu site için ders çalışma niteliğinde kurulmuş bir cüzdan için oluşturulmuş adrestir kesinlikle yardım kabul etmiyoruz zaten izinsiz yardım suçtur ancak nasıl göründüğünü anlamanız açısından bırakıyorum aşağıya. Peki nasıl doge gönderilir, öncelikle üye olduğunuz kripto sitesinde para çek deyip kripto seçeneğine tıklayıp ardından aşağıdaki gibi bir alıcı adresi yazıp miktarı yazıp gönderiyors

Kullanıcı adı ve şifrelerinizi unutmamanın yolları

Çoğalan mail, sosyal site, banka hesapları derken internette her alanda kullanıcı adı ve şifre giriyoruz, hep aynı şifreyi kullanmak ise güvenlik açısından riskli, çünkü sıradan bir siteye üye olduğumuzda ve tüm şifrelerimiz ile benzer bir şifre kullandığımızda o sitenin sahibi tüm hesaplarımızı ele geçirebilir.

Bu yüzden uzun karmaşık ve birbirinden farklı şifreler belirliyoruz en güvenlisi de bu.

Gel gelelim sonra unutuyoruz, öncelikle neler yapabiliriz bir sıralayalım.

1-Telefon nomuzun kayıt olduğu sitelere benzersiz şifre girmekten korkmamalıyız çünkü unutursak şifremizi sıfırlayabiliriz.
2- Kurtarma e-postamız ile şifremizi sıfırlayacağımız sitelerde de korkmamalıyız.

Diyelimki şifreyi unutursak yandık kurtarma yolu yok öyleyse, bilgisayarda veya telefonda bir basit not defteri oluşturup adını herkesin anlamayacağı bir şey koyup içine hem site/uygulama adını yazıp hem kullanıcı adı ve şifremizi yazabiliriz, alt alta aralarına boşluk çizgi koyarak hep bu yöntemle saklayabiliriz, bu dosya birinin eline geçerse yine tüm bilgilerimize ulaşılma ihtimalinide düşünerek, bu dosyayı bir winrar gibi şifrelenebilen dosya programının içine koymalıyız ve ona belirleyeceğimiz şifreyi ise kesinlikle unutmayacağımız türden belirlemeliyiz.


Yorumlar

Popular Posts

Doge coin nedir

Adres değişikliği nasıl yapılır

Adsense başvuruyu iptal edip tekrar başvurmak