Öne Çıkan Yayın

Doge coin nedir

 Piyasa da bulunan toplam adeti : 128,150,161,816 29.01.2021 tarihi itibari ile fiyatı : 0,047 Dolar veya 0,34 TL Peki Doge coin nedir? Doge meşhur bir internet fenomeni olan bir köpektir aslında, coin ise bozuk para demektir, kripto para piyasasında en popüler alt coinlerden birisidir, alt coin denmesinin sebebi ise asıl kripto piyasası başladığında bitcoin ile başladığından onun için asıl coin üst coin demeleridfir, sonradan çıkanların hepsi alt coin oldu. Peki doge göndermek için cüzdan no nasıl birşeydir yazmak güvenlimidir? Hayır bir sıkıntı olmaz mesela aşağıda görüğünüz bir cüzdan adresidir bu site için ders çalışma niteliğinde kurulmuş bir cüzdan için oluşturulmuş adrestir kesinlikle yardım kabul etmiyoruz zaten izinsiz yardım suçtur ancak nasıl göründüğünü anlamanız açısından bırakıyorum aşağıya. Peki nasıl doge gönderilir, öncelikle üye olduğunuz kripto sitesinde para çek deyip kripto seçeneğine tıklayıp ardından aşağıdaki gibi bir alıcı adresi yazıp miktarı yazıp gönderiyors

Dünya'nın düz olduğunu söylediler!

ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde, dünyanın düz olduğunu savunan bir grup insan ilk kez toplandı. Konferansa yaklaşık 400 kişi katıldı.
Bilim çevreleri tarafından skandal olarak yorumlanan konferansta, "NASA ve Diğer Uzay Yalanları", "Bilimsel Yöntemle Düz Dünya", "Bilimin yaygın yalanlarına uyanmak" gibi konu başlıkları altında dünyanın düz olduğuna dair çeşitli tezlerin sunulduğu konuşmaların yapıldığı konferansta bilimselliğin insanları Tanrı'dan uzak tutmak için tasarlanmış bir yöntem olduğu iddia edildi.

'BİLİM İNSANLARI TARAFINDAN ELE ALINMALI'Youtube'da 'Düz Dünya' adlı kanalıyla 43 bin takipçi kazanan ve yayınladığı videolarla dünyanın düz olduğuna dair kanıtlar sunduğu iddia eden Mark Sargent konuşmasında, "'Düz Dünya' teorisinin bilim adamları tarafından ele alınması gereken bir teori" olduğunun altını çizdi.


'NASA GERÇEĞİ SAKLIYOR' İDDİASI


"Gezegenin bir buz duvarı ile çevrili bir disk olduğunu" söyleyen katılımcılar, "NASA'nın ve diğer bilimsel kurumların, dünyanın sahte resimlerini yayımladığını, dünyanın düz olduğu gerçeğinin halktan saklandığını" iddia ettiler.

Bir sonraki "Uluslararası Düz Dünya Konferansı", 15-16 Kasım 2018'de Denver'da yapılacağı açıklanırken, konferansa 1.500 katılımcının gelmesinin beklediği açıklandı.

Geçtiğimiz şubat ayında o dönem NBA takımlarından Cleveland Cavaliers forması giyen, Boston Celtics'in yıldızı Kyrie Irving, "Dünya yuvarlak değil, düzdür." açıklaması yapmış, "Dünya yuvarlak değil. Dünya düz. İnsanlara korku sağlayarak böyle şeyleri alıştırıyorlar. Dostum, çok sorgulama. Çünkü, ne kadar çok bilgiyi çözersen, bir o kadar bilgi daha çıkıyor" ifadesini kullanmıştı.


Müslümanlar ise dünyanın yuvarlak olduğuna inanıyor mu?


Dünya yuvarlak ise Kıble'yi nasıl buluyoruz?
Dünya yuvarlak ise, Müslümanların kıblesi konumunda olan Kabe, bir çok yerde bulunan insanlara göre tam karşıda değil, karşıda bir yerde dünyanın aşağı doğru yuvarlak olmaya başlamasıyla yatay dikey pozisyonda kalıyor, yani kıbleye dönen kişi uzay boşluğunu karşısına almış oluyor, bu yüzdende dünya yuvarlak olamaz diyenler hiçte az değil.

Kur'an'da dünyanın düz olduğuna dair bir delil var diyorlar, hicr 19 ayeti;

Hicr Suresi 19. Ayet - Diyanet İşleri Meali : Yeri de yaydık, ona sabit dağlar yerleştirdik ve orada ölçülü (bir biçimde) her şeyi bitirdik.

Kimisine göre de, bu konu sadece bir düşünce sporu.


Kimlerine göre ise bunlar sadece Yüce Allah'ın yaratma'daki kudretini düşünmemiz için ortaya atılmış düşünce sporları, yani hem yukarıyı hem aşağıyı, hem yatay hem dikey konumu, aynı ve tek şey olarak yaratmıştır, nerde olursa olsun insan başkalarına göre düz gözükmesede kendisine göre düz duruyordur.

Yorumlar

Popular Posts

Doge coin nedir

Adres değişikliği nasıl yapılır

Godaddy com'da alan adı değişikliği nasıl yapılır