Öne Çıkan Yayın

thegoodcaster.com nasıl kaldırılır

C:\Users\kullanıcıAdı\AppData\Local\Temp  klasörü içinde bulunan tüm dosya ve klasörleri temizleyin, özellikle  CHanaiz.exe dosyasını bulup silin, is-T5O8k.tmp\CHanaiz.exe gibi bir yolda olabilir, eğer silemezseniz, görev yöneticisini görev çubuğuna sağ tıklatıp veya ctrl+üst+esc tıklayıp açın ve orada bu dosyayı durdurun, çalıştırı açın, pencere tuşu + r veya başlat menüsünde aramaya msconfig.exe yazıp açılan pencerede başlatma sekmesine gidin ve orada şüpheli olan gereksiz olan başlatımların işaretlerini kaldırın, açıkca söylemek gerekirse bende sadece avast işaretli diğer herşeyin işaretini kaldırdım, başlangıçta açılmasını istediğiniz herhangibir program varsa onları bırakın gerisini kaldırın ve uygula deyin bilgisayarı yeniden başlatın.

Dünya'nın düz olduğunu söylediler!

ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde, dünyanın düz olduğunu savunan bir grup insan ilk kez toplandı. Konferansa yaklaşık 400 kişi katıldı.
Bilim çevreleri tarafından skandal olarak yorumlanan konferansta, "NASA ve Diğer Uzay Yalanları", "Bilimsel Yöntemle Düz Dünya", "Bilimin yaygın yalanlarına uyanmak" gibi konu başlıkları altında dünyanın düz olduğuna dair çeşitli tezlerin sunulduğu konuşmaların yapıldığı konferansta bilimselliğin insanları Tanrı'dan uzak tutmak için tasarlanmış bir yöntem olduğu iddia edildi.

'BİLİM İNSANLARI TARAFINDAN ELE ALINMALI'Youtube'da 'Düz Dünya' adlı kanalıyla 43 bin takipçi kazanan ve yayınladığı videolarla dünyanın düz olduğuna dair kanıtlar sunduğu iddia eden Mark Sargent konuşmasında, "'Düz Dünya' teorisinin bilim adamları tarafından ele alınması gereken bir teori" olduğunun altını çizdi.


'NASA GERÇEĞİ SAKLIYOR' İDDİASI


"Gezegenin bir buz duvarı ile çevrili bir disk olduğunu" söyleyen katılımcılar, "NASA'nın ve diğer bilimsel kurumların, dünyanın sahte resimlerini yayımladığını, dünyanın düz olduğu gerçeğinin halktan saklandığını" iddia ettiler.

Bir sonraki "Uluslararası Düz Dünya Konferansı", 15-16 Kasım 2018'de Denver'da yapılacağı açıklanırken, konferansa 1.500 katılımcının gelmesinin beklediği açıklandı.

Geçtiğimiz şubat ayında o dönem NBA takımlarından Cleveland Cavaliers forması giyen, Boston Celtics'in yıldızı Kyrie Irving, "Dünya yuvarlak değil, düzdür." açıklaması yapmış, "Dünya yuvarlak değil. Dünya düz. İnsanlara korku sağlayarak böyle şeyleri alıştırıyorlar. Dostum, çok sorgulama. Çünkü, ne kadar çok bilgiyi çözersen, bir o kadar bilgi daha çıkıyor" ifadesini kullanmıştı.


Müslümanlar ise dünyanın yuvarlak olduğuna inanıyor mu?


Dünya yuvarlak ise Kıble'yi nasıl buluyoruz?
Dünya yuvarlak ise, Müslümanların kıblesi konumunda olan Kabe, bir çok yerde bulunan insanlara göre tam karşıda değil, karşıda bir yerde dünyanın aşağı doğru yuvarlak olmaya başlamasıyla yatay dikey pozisyonda kalıyor, yani kıbleye dönen kişi uzay boşluğunu karşısına almış oluyor, bu yüzdende dünya yuvarlak olamaz diyenler hiçte az değil.

Kur'an'da dünyanın düz olduğuna dair bir delil var diyorlar, hicr 19 ayeti;

Hicr Suresi 19. Ayet - Diyanet İşleri Meali : Yeri de yaydık, ona sabit dağlar yerleştirdik ve orada ölçülü (bir biçimde) her şeyi bitirdik.

Kimisine göre de, bu konu sadece bir düşünce sporu.


Kimlerine göre ise bunlar sadece Yüce Allah'ın yaratma'daki kudretini düşünmemiz için ortaya atılmış düşünce sporları, yani hem yukarıyı hem aşağıyı, hem yatay hem dikey konumu, aynı ve tek şey olarak yaratmıştır, nerde olursa olsun insan başkalarına göre düz gözükmesede kendisine göre düz duruyordur.

Yorumlar

Popular Posts

thegoodcaster.com nasıl kaldırılır

Sd kart beklenmedik şekilde çıkarıldı hatası çözümü

Adsense sizi hazır duruma getirmek için çalışıyoruz.