Öne Çıkan Yayın

Doge coin nedir

 Piyasa da bulunan toplam adeti : 128,150,161,816 29.01.2021 tarihi itibari ile fiyatı : 0,047 Dolar veya 0,34 TL Peki Doge coin nedir? Doge meşhur bir internet fenomeni olan bir köpektir aslında, coin ise bozuk para demektir, kripto para piyasasında en popüler alt coinlerden birisidir, alt coin denmesinin sebebi ise asıl kripto piyasası başladığında bitcoin ile başladığından onun için asıl coin üst coin demeleridfir, sonradan çıkanların hepsi alt coin oldu. Peki doge göndermek için cüzdan no nasıl birşeydir yazmak güvenlimidir? Hayır bir sıkıntı olmaz mesela aşağıda görüğünüz bir cüzdan adresidir bu site için ders çalışma niteliğinde kurulmuş bir cüzdan için oluşturulmuş adrestir kesinlikle yardım kabul etmiyoruz zaten izinsiz yardım suçtur ancak nasıl göründüğünü anlamanız açısından bırakıyorum aşağıya. Peki nasıl doge gönderilir, öncelikle üye olduğunuz kripto sitesinde para çek deyip kripto seçeneğine tıklayıp ardından aşağıdaki gibi bir alıcı adresi yazıp miktarı yazıp gönderiyors

İyi kod yazmayanlar Dünya'yı boşluğa düşürüyor. Ekonomik zarar veriyor.

Uzun zamandır aklımda olan ama bir türlü bir yere yazamadığım önemli bilgiyi sizlerle paylaşayım dedim, küçük bir örnek mesela, kendi sitemizin kaynak kodunu görüntüle diyelim ve sadece işe yaramaz boşluklara bir bakalım mesela iki div arasında span arasında bitiş ve başlangıçlardan sonra boşluklar var çokda regexle acaip işler yapmıyorsak bu boşluklar bi işimize yaramaz.

Şimdi esas olay şu, bilgisayar veya tarayıcılar boşlukları görmezden gelir diye bir şey yok, görür ama es geçer.

Her sitede es geçerken işlenen bu boşluklar mutalaka elektrik israfı olarak bize yansır, şarjlı cihazların şarjı erken biter, diğerleri zaten yakmaya devam eder elektriği.

Eğer milyarlarca kullanıcıyı hesap edersek sadece boşluklardan bile en az milyon dolarlık elektrik israfı oluyor demektir.

Herkes bu konuda dikkatli olup mümkün mertebe en gerekli kod yazım biçimini uygulamalıdır.

Ben mesela cache kullanıyorum ama yönetim panelim localde ağır işler yapıyor, yani israfı ben yapıyorum ama bunu kullanıcılarıma cache olarak sunarken sıkışırıp gereksiz kodları herşeyi silip öyle yüklüyorum.

Tabi kolay iş değil elbet ama akılda olması gereken bişey.

Yorumlar

Popular Posts

Doge coin nedir

Adres değişikliği nasıl yapılır

Godaddy com'da alan adı değişikliği nasıl yapılır