Öne Çıkan Yayın

thegoodcaster.com nasıl kaldırılır

C:\Users\kullanıcıAdı\AppData\Local\Temp  klasörü içinde bulunan tüm dosya ve klasörleri temizleyin, özellikle  CHanaiz.exe dosyasını bulup silin, is-T5O8k.tmp\CHanaiz.exe gibi bir yolda olabilir, eğer silemezseniz, görev yöneticisini görev çubuğuna sağ tıklatıp veya ctrl+üst+esc tıklayıp açın ve orada bu dosyayı durdurun, çalıştırı açın, pencere tuşu + r veya başlat menüsünde aramaya msconfig.exe yazıp açılan pencerede başlatma sekmesine gidin ve orada şüpheli olan gereksiz olan başlatımların işaretlerini kaldırın, açıkca söylemek gerekirse bende sadece avast işaretli diğer herşeyin işaretini kaldırdım, başlangıçta açılmasını istediğiniz herhangibir program varsa onları bırakın gerisini kaldırın ve uygula deyin bilgisayarı yeniden başlatın.

Siyaset Nedir

Siyaset veya politika, devlet işlerini düzenleme ve yürütme sanatıyla ilgili özel görüş veya anlayış. Siyaset kelimesi Arapça Seyis kelimesinden türemiştir.

İstanbul'dan başka şehirde yaşayan insanlar bazen olur, İstanbul'a tatile gitmek ister, ama etrafına bunu anlatabilmenin yolunu kolay kolay bulamaz, çünkü hepsi fakirdir, o zaman size milli piyango bileti alacağım dedi mi, etrafındakiler yatışır.

Herşeyin hem iyi hem kötü tarafı vardır, yani aynı şey hem iyi hem kötüdür, siyaset yapanlar belli bir çoğunluğu etrafına toplamak için onların işine gelecek şekil de inandırıcı bir hal için de olayları yorumlarlar. Bu yüzden başkası yaptığında kötü dediklerini kendileri yaparken iyi diyebilirler.

Mesela ata binen birisini kötülemek isterlerse, hayvana eziyet ediyor üstüne biniyor, size yapsalar hoşunuza gider mi derler, ama kendileri ata binerken at binilmekten hoşlanır derler onunda özelliği o derler.

Birbirine rakip olan siyasetçilerin en çok başvurduğu yol ise, sadece kendilerinin dinlenilmesidir, böylece kötüledikleri şeyleri kendileri yaparken iyileyebilirler, çünkü kendi taraftarları taraftar olma iç güdüsüyle çıkıp da sorgulayamaz hale gelmiştir.

Kısacası saçma sapan birşey siyaset en iyisi hiç bulaşmamak onlarda ne dese boş seçimimizi yaptıkdan sonra oluşan imkanları en iyi biçimde değerlendirmek gerek. Okula giden dersini çalışsın, işe giden işini düzgün yapsın, herkes kendini güzelce geliştirsin toplum nasılsa başındakilerde onlara göre hizaya gelmeye mecbur olurlar zaten, çünkü onların amaçları toplumu kazanmaktır toplum değişirse siyasetçilerde değişir, ama siyasetçilerin değişmesi toplumun kendini değiştirmesine bir etki yapmaz sadece zaten siyaset odur.

Yorumlar

Popular Posts

thegoodcaster.com nasıl kaldırılır

Sd kart beklenmedik şekilde çıkarıldı hatası çözümü

Adsense sizi hazır duruma getirmek için çalışıyoruz.