Öne Çıkan Yayın

thegoodcaster.com nasıl kaldırılır

C:\Users\kullanıcıAdı\AppData\Local\Temp  klasörü içinde bulunan tüm dosya ve klasörleri temizleyin, özellikle  CHanaiz.exe dosyasını bulup silin, is-T5O8k.tmp\CHanaiz.exe gibi bir yolda olabilir, eğer silemezseniz, görev yöneticisini görev çubuğuna sağ tıklatıp veya ctrl+üst+esc tıklayıp açın ve orada bu dosyayı durdurun, çalıştırı açın, pencere tuşu + r veya başlat menüsünde aramaya msconfig.exe yazıp açılan pencerede başlatma sekmesine gidin ve orada şüpheli olan gereksiz olan başlatımların işaretlerini kaldırın, açıkca söylemek gerekirse bende sadece avast işaretli diğer herşeyin işaretini kaldırdım, başlangıçta açılmasını istediğiniz herhangibir program varsa onları bırakın gerisini kaldırın ve uygula deyin bilgisayarı yeniden başlatın.

Sunucuda tmp klasörünün şişmesi aşırı session kullanımı

Araştırmalarımız sonucu tmp klsörünü mysql'in şişirdiğini öğrendik ve mysql'i tümden iptal edecek bir yöntem üzerinde düşünmeye başladık ve bulduk evet cache!

Tüm kategori ve içeriklerin olduğu sayfaları, bir sonraki derste anlatacağımız üzere cache'ledik.

Ve üye işlemleri gibi dinamik mysql işlemi gerektiren sayfaları geçici olarak kaldırdık bu konuda cache için çalışmalarımıza hız verdik.

Şimdi siz merak ediyorsunuzdur, ziyaretçi kullanımına bağlı olarak sayfalar ziyaret edildiğinde cache oluşuyor mu? Yoksa önceden localhost'ta mı oluşturuluyor bu cache dosyaları diye?

Evet localhost'ta oluşturup sunucuya gönderiyoruz böyle mysql'i sildik, admin paneli sildik, dosyalardaki tüm işlemleri kaldırdık ve sadece linklere göre cache dosyasını sorgulattık varsa geldi yoksa boş sayfamız gelmiş oldu.

Yorumlar

Popular Posts

Sd kart beklenmedik şekilde çıkarıldı hatası çözümü

thegoodcaster.com nasıl kaldırılır

Adsense sizi hazır duruma getirmek için çalışıyoruz.