Öne Çıkan Yayın

Doge coin nedir

 Piyasa da bulunan toplam adeti : 128,150,161,816 29.01.2021 tarihi itibari ile fiyatı : 0,047 Dolar veya 0,34 TL Peki Doge coin nedir? Doge meşhur bir internet fenomeni olan bir köpektir aslında, coin ise bozuk para demektir, kripto para piyasasında en popüler alt coinlerden birisidir, alt coin denmesinin sebebi ise asıl kripto piyasası başladığında bitcoin ile başladığından onun için asıl coin üst coin demeleridfir, sonradan çıkanların hepsi alt coin oldu. Peki doge göndermek için cüzdan no nasıl birşeydir yazmak güvenlimidir? Hayır bir sıkıntı olmaz mesela aşağıda görüğünüz bir cüzdan adresidir bu site için ders çalışma niteliğinde kurulmuş bir cüzdan için oluşturulmuş adrestir kesinlikle yardım kabul etmiyoruz zaten izinsiz yardım suçtur ancak nasıl göründüğünü anlamanız açısından bırakıyorum aşağıya. Peki nasıl doge gönderilir, öncelikle üye olduğunuz kripto sitesinde para çek deyip kripto seçeneğine tıklayıp ardından aşağıdaki gibi bir alıcı adresi yazıp miktarı yazıp gönderiyors

Sunucuda tmp klasörünün şişmesi aşırı session kullanımı

Araştırmalarımız sonucu tmp klsörünü mysql'in şişirdiğini öğrendik ve mysql'i tümden iptal edecek bir yöntem üzerinde düşünmeye başladık ve bulduk evet cache!

Tüm kategori ve içeriklerin olduğu sayfaları, bir sonraki derste anlatacağımız üzere cache'ledik.

Ve üye işlemleri gibi dinamik mysql işlemi gerektiren sayfaları geçici olarak kaldırdık bu konuda cache için çalışmalarımıza hız verdik.

Şimdi siz merak ediyorsunuzdur, ziyaretçi kullanımına bağlı olarak sayfalar ziyaret edildiğinde cache oluşuyor mu? Yoksa önceden localhost'ta mı oluşturuluyor bu cache dosyaları diye?

Evet localhost'ta oluşturup sunucuya gönderiyoruz böyle mysql'i sildik, admin paneli sildik, dosyalardaki tüm işlemleri kaldırdık ve sadece linklere göre cache dosyasını sorgulattık varsa geldi yoksa boş sayfamız gelmiş oldu.

Yorumlar

Popular Posts

Doge coin nedir

Adres değişikliği nasıl yapılır

Adsense başvuruyu iptal edip tekrar başvurmak